تخم مرغ موجب تقویت حافظه و یادگیری می شود

food-vi-16118011813723359500

تخم‌مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین‌ها و املاح ضروری است

یک کارشناس تغذیه گفت: تخم‌مرغ باعث بهبود یادگیری و تقویت حافظه در کلیه سنین به خصوص در سالمندان می‌شود.

یوسف نقیایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تخم‌مرغ در دسته بندی مواد غذایی در گروه گوشت و حبوبات قرار می‌گیرد و مصرف این گروه ۲ تا ۳ واحد در روز توصیه می‌شود. ‌

وی گفت: یک عدد تخم‌مرغ متوسط حاوی ۷۰ کیلو کالری انرژی، شش و نیم گرم پروتئین و ۵ گرم چربی است که حدود ۲ گرم آن چربی غیراشباع با یک پیوند دوگانه است.

وی افزود: تخم‌مرغ حاوی مقادیر کمتری از کلسیم و آهن بوده و مقدار ۶۵ صدم میکروگرم و ویتامین B12 دارد.

وی ادامه داد: قسمت عمده پروتئین تخم‌مرغ در سفیده آن است و حدود ۴۰ درصد در زرده است. چربی‌های موجود در تخم مرغ جزء چربی‌های باارزشی است که در آن ماده‌ای به نام کولین وجود دارد که نقش بسیار مهمی در انتقال پیام‌های عصبی، رشد و نمو مغز خصوصا در جنین و نوزادان دارد و باعث بهبود یادگیری و تقویت حافظه در کلیه سنین به خصوص سالمندان می‌شود که می‌تواند از پیشرفت آلزایمر جلوگیری کند.

نقیایی خاطرنشان کرد: تخم‌مرغ حاوی حدود ۲۰۰ میلی‌گرم کلسترول بوده که با مصرف آن نیاز روزانه به کلسترول برطرف می‌شود. کلسترول تخم‌مرغ می‌تواند پیش ساز مفید و مناسبی برای تولید هورمون‌های جنسی و هورمون‌های غدد فوق کلیوی، ویتامین B و نمک‌های صفراوی باشد.

وی مصرف یک عدد تخم‌مرغ را بصورت روزانه برای همه افراد توصیه کرد و افزود: در صورتی که شخص دچار سابقه خانوادگی بیماری‌هایی همچون دیابت، قلبی عروقی، فشار خون بالا و کلسترول خون بالا باشد می‌بایست حداکثر سه زرده تخم‌مرغ در هفته مصرف نماید و محدودیتی از نظر مصرف سفیده تخم‌مرغ برای این افراد وجود ندارد.

تخم‌مرغ منبع خوبی از پروتئین، ویتامین‌ها و املاح ضروری است و می‌تواند به عنوان یک ماده غذایی مهم در برنامه غذایی افراد وجود داشته باشد.

نیازهای تغذیه‌ای افراد برحسب جنس و سنشان متفاوت است. حتی در افرادی که کلسترول خونشان بالاست نبایستی مصرف تخم‌مرغ را قطع کرد و این افراد می‌توانند ۳-۲ عدد در هفته دریافت کنند. زیرا با کاهش دریافت کلسترول از طریق غذا ، سنتز داخلی کلسترول در بدن افزایش یافته و حتی ممکن است بیشتر از قبل شود.

نکته قابل توجه آن است که قسمت اعظم چربی‌های موجود در زرده‌ تخم‌مرغ، از نوع غیراشباع هستند و هیچ ارتباطی با افزایش کلسترول ندارند بنابراین از کلسترول تخم‌مرغ نهراسید و روزانه یک عدد تخم‌مرغ مصرف کنید.

با این حال خیلی از افراد فکر می‌کنند تخم‌مرغ‌های قهوه‌ای که عمدتا در روستاها تولید می‌شوند مواد غذایی غنی‌تری از تخم‌مرغ‌های سفید دارند اما باید گفت که نسبت دقیق سفیده و زرده این گونه تخم‌مرغ‌ها در مقایسه با نوع سفید آن دارای ارزش غذایی تقریبا یکسانی است.

رنگ تخم‌مرغ‌ها خیلی ساده با توجه به نوع نژاد مرغ تخمگذار قابل تغییر است و حتی با دستکاری ژنتیکی و یا تغییر در جیره غذایی مرغ‌ها هم می‌توان رنگ تخم‌مرغ را به دلخواه تعیین کرد.

منابع:همشهری آنلاین / ایسنا

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!