بوییدن گل توسط زنان ممنوع!

در اینجا به علاقمندان مبحث روانشاسی حضور گزیده ای از مطالب استاد پرویز شهبازی از کتاب گنج حضور تقدیم می شود. در این مطالب، نقش حیاتی به حضور رسیدن زنان در جهت تربیت انسان های سالم و مومن مورد تاکید قرار گرفته است.

مقاله به تلاش «من ذهنی» بشریت درجهت ترویج ستم و ظلم علیه زنان اشاره میکند که طی شش هزار سال این سیستم ذهنی معیوب با تولید درد، ترس و رنج برای زنان، زمینه واقعی گسترس و بازتولید دائمی خودش (من ذهنی) را فراهم کرده است.

دوستانی که علاقمند به شناخت و درک روشنتر از مبحث «من ذهنی» یا «حضور» هستند، لطفا کتاب ایشان بنام گنج حضور تهیه فرمائید.

 

گنج حضور، پرویز شهبازی، انتشارات نقطه طلایی، ۱۳۹۳،تهران

 

 

و یا به آدرس سایت ایشان رجوع فرمایند

 

شش هزار سال سابقه ستمگری علیه زن 

من ذهنی در این جهان، زنان را که فرزند به دنیا می آورند، تحت فشار قرار داده است. طبق مطالعاتی که انجام دادم، متوجه شدم تا حدود شش هزار سال پیش زن بسیار محترم بود و زن و مرد با هم مساوی بودند. زن برای مرد عزیز بوده و مرد اصلا تمایل نداشت به زن ظلم کند.

اتفاقا جنس زن خیلی به حضور نزدیک بود و داشت به آن می رسید. من ذهنی در این جهان باید آن را به تعویق می انداخت پس باید کاری کنم تا روی کره زمین کسی به حضور نرسد. اگر قرار باشد هم به حضور برسند، هوشیاری حضور روی کره زمین مسلط می شود و نباید چنین چیزی رخ دهد.

این یکی از ترفندهای من ذهنی است که زن، آلوده به غم، غصه و استرس باشد. اگر قرار است که فرزند سالمی از ازیک زن متولد شود، باید او در زمان بارداری آرامش داشته و استرس و خشم نداشته باشد.

همین الان می بینید که در بعضی از نقاط جهان جنگ و بمباران است. اگر زن بترسد و ترس در جانش باشد، این ترس، رنجش و استرس به بچه منتقل می شود و وقتی فرزندانش را هم به دنیا می آورد، بازهم رنجش و خشم دارد و از همه چیز متنفر است در نتیجه انرژی زنده زندگی و شادی از او تشعشع نمی یابد و این یکی از موفقیت های من ذهنی است.

من ذهنی میگوید من این زنان را توسط این مردان تحت فشار قرار میدهم و نمیگذارم هوشیاری حضور به این جهان بیاید برای اینکه اگر زنان تحت ظلم و فشار باشند، هر بچه ای که بوجود می آورند دارای من ذهنی و غم و غصه خواهد بود.

امروز ما در این زمینه بیدار شده ایم چنانکه در خیلی از کشورها ازجمله آمریکا، قوانین اجازه نمیدهد یا حداقل این آزادی بوجودآمده که زن هنگام بارداری تحت فشار و غصه نباشد؛ گرچه جامعه هنوز بطور کامل این امکان را بوجود نیاورده است.

می بینید که چقدر اشتباه است که ما یک مملکت را بمباران کنیم. همین الان در نقاطی جنگ داخلی وجود دارد. مثلا می بینیم در اغلب کشورهای خاورمیانه، جنگ، ترس، غصه، استرس و نارضایتی هست.

همه اینها برای من ذهنی است اما مولانا می گوید اگر قرار باشدجهان آباد شود، باید به روشنایی حضور زنده گردیم و این تشعشع عشقی و برکت زندگی را ما به فکر ها و اعمالمان جریان پیدا کند تا بیرونمان را تغییر داده و بهتر نماید. اگر این کار را انجام ندهیم یعنی بی سامانی و بی نظمی را درجهان رواج میدهیم.

من ذهنی شش هزار سال موفق شد. هنوز هم در خیلی از کشورها این مساله وجود دارد و کودکان در دامان زنانی بزرگ می شوند که می ترسند، ناراضی هستند و خشم و ترس دارند. ما در آمریکا که می گوییم پیشرفته هستیم، می رویم سر مردم بعضی کشورها بمب می ریزیم، این یعنی ایجاد و افزایش درد درجهان و کمک به من ذهنی تا فساد و بی سامانی را ادامه دهد.

ما فقط از طریق گسترش عشق است که می توانیم جهان را شفا داده و غم وغصه را کم نماییم. من ذهنی جنگ زیادی بوجود آورده است که دوجنگ آن بزرگ بوده و یکی هم که روی لبه اش هستم.

ما می گوییم هوشیار و عاقل و خردمند هستیم. در حالی که  وسایل ویران کننده مخوفی را انبار کرده ایم و عده ای هم عجله دارند تا به آنجا برسند و آن بافت فکری و مسموم و بی سامان کننده از قرن بیستم وارد این قرن شده است ولی الان باید بیدار شویم.

 

آسان ترین راه برای ایجاد حضور آنست که زنانی را پرورش دهیم که ترس، عصه و استرس نداشته باشند و این نوزادان در شکمشان سالم و شاد و آرام باشند و وقتی هم که به دنیا می آیند، به آنها توجه کنند تا به حضور و عشق دست یابند.

 

بوییدن گل توسط زنان ممنوع!

کلیسا تا سیصد و پنجاه سال اگر زنی را در جنگل می دید، می گفت این جادوگر و ساحره است، اگر گلی را می بویید، میگفت این زن ساحره و ضد مذهب است و او را بکشید. زنان جرات نداشتند به حضور برسند ولی امروزه این گونه نیست.

می دانیم که آن ها خیلی نزدیکتر از مردان هستند و دلایل علمی هم در این زمینه وجود دراد. گل مظهر زیبایی است و از آن جهان پیغام می آورد، حال اگر زن به آن توجه و آن را ببوید و جذبش شود، این خیلی طبیعی است زیرا یک انرژی زنده و زیبا، یک انرژی زیبای دیگر را جذب می نماید که هر دو از جنس زندگی هستند و میخواهند درجایی با هم ملاقات کنند.

حال او را بکشیم برای اینکه ساحره است! درغرب و شرق و خاورمیانه، مردان به این نتیجه رسیدند که زنان نمی توانند به گنج حضور برسند.

آیا این درست است؟ به نظر من این برای بشریت تله بوده و انسان ها باید از این تله بیرون بیایند و بدانند که چگونه یک نوزاد با عشق بزرگ می شود و این امکان برایش فراهم میگردد.

منبع: گنج حضور

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!