بودجه سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی معادل یک سوم بودجه کشور است

social938456830456034456311000

سلامت نیوز: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: بودجه این سازمان در سال ۹۵ افزون بر ۶۸۰ هزار میلیارد ریال معادل یک سوم بودجه کل کشور است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سید تقی نوربخش چهارشنبه شب در آیین اختتامیه همایش سراسری کارشناسان و رابطان حوزه حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی سراسر کشور در یزد اعلام کرد: پس از ۴۰ سال سازمان تامین اجتماعی دارای برنامه راهبردی شده و بودجه سال آینده آن بر اساس برنامه استراتژیک تهیه شده است.
به گفته وی حدود ۵۰ درصد جمعیت کشور و دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته و مستمری بگیر زیر پوشش خدمات این سازمان هستند.
وی ادامه داد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی یکهزار و ۱۰۰ واحد عملیاتی سازمان تامین اجتماعی در سطح مناطق مختلف کشور به جامعه هدف خدمات ارایه می کنند.
وی اظهار کرد: این واحدها شامل ۵۰۰ شعبه دائمی ، ۲۰۰ شعبه اقماری ، ۸۰ بیمارستان و ۳۵۰ مرکز درمانی ملکی هستند که وظایف خود را با جدیت برای خدمت به بیمه شدگان انجام می دهند.
نوربخش با اشاره به اینکه مهمترین کارکرد و رویکرد این سازمان در سطح کلان آن تولید امنیت اجتماعی است خاطرنشان کرد: کارکرد صحیح سازمان تامین اجتماعی همان رضایتمندی جامعه هدف است که موجب تقویت امنیت ملی می شود.
به گفته مدیرعامل تامین اجتماعی اولویت مدیریت کنونی این سازمان نپرداختن به مسائل حاشیه ای گذشته و بازگشت جدی در مسیر خدمت رسانی به مردم است.
نوربخش چهار راهبرد اصلی سازمان تامین اجتماعی را شامل قانونمداری، برنامه محوری، پاکدستی و پاسخگویی در این سازمان ذکر کرد که با قوت و قدرت پیگیری و اعمال می شود .
وی گفت: در سال های گذشته سازمان تامین اجتماعی از اجرانشدن قانون بیشترین آسیب ها را دیده است که اعمال آن همواره باید اساس تمامی برنامه ها و محور امور قرار گیرد.
نوربخش به تاثیر سازمان تامین اجتماعی از وضعیت اقتصادی کشور اشاره و خاطر نشان کرد: سازمان از فشارهای اقتصادی چند سال اخیر که ناشی از فشارهای سیاسی علیه ملت ایران بود تاثیر پذیرفت .
وی تمامی موفقیت ها را در گرو همدلی ، برنامه ریزی ، تعامل و فعالیت صادقانه توام با قانون گرایی و خدمت به جامعه هدف ذکر و از تلاش های صورت گرفته قدردانی کرد.
دوره آموزشی کارشناسان و رابطان حوزه حقوقی و مجلس سازمان تامین اجتماعی به مدت دو روز در یزد با هدف ارتقای وظایف آنان برگزار شد .

منبع

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!