به زندگی بله بگو: بررسی دستاوردها!(۲)

دستاورد

اجازه دهید راجع به دستاوردهايتان صحبت کنیم. تحقیق و درنگ دردستاوردهاونتایج هم اکنون تان به شما کمک میکند تا اطمینان قطعی بدست آورید که در مسیر درست حرکت میکنید. این موضوعیست که بیشتر مردم از آن غافل می باشند و بدرستی در دستاوردهایشان تحقیق نمیکنند. یا اگر تحقیق کنند به موضوعات خیلی حاشیه ای یا ظاهرا فریبنده،‌دلخوش میکنند.آنها فقط راه خود را در پیش میگیرند و می روند بدون اینکه از خودشان بطور جدی سئوال کنند واقعاَ چه موفقیت و کارآمدی داشتم.

وقتی دستاورد فعلی خود را نگاه کنید میتوانید این پرسش را مطرح کنید:‌ آیا این همان چیزیست که میخواستم یا همان کاریست که برای ایجاد تغییر درچیزی(کار، تحصیل، سلامتی، اضافه وزن….) میخواهستم انجام بدهم؟

مثلا شما برای لاغری و کاهش وزن مدتی رژیم میگیرید، و دستاورد شما مقداری کاهش وزن است. آیا هیچ وقت از خودتان سئوال میکنید که تحت چه شرایطی به این دستاورد رسیدم؟ آیا در آینده امکان تداوم این راه وجود دارد؟ آیا نتیجه بدست آمده،‌با هزینه های انجام شده،‌همسانی و برابری دارد؟

بنابراین ارزیابی سخت گیرانه دستاوردهایتان اهمیت دارد، چرا که ممکن است برای مدت مدید و طولانی دستاوردهای ناخواسته ای داشته باشید و در عینحال احساس راحتی بکنید. اما راحتی خوشبختی نمی آورد،‌این «پیشرفت و ترقی» است که به احساس خوشبختی می انجامد.

اینکه شما بعد از چند کیلو کاهش وزن احساس راحتی میکنید، شاید درنگاه نخست چیز خوبی باشد،‌ولی در بلند مدت آیا امکان پیشرفت در این زمینه وجود دارد؟ پیشرفت شما در برنامه لاغریتان رسیدن به وزن ایده ال و مطلوب طبق استانداردهای پزشکی و بی ام آی می باشد و تثبیت آن. یعنی بتوانید وزن سالم خود را بدست آورید و آنرا با تلاش مشخص و معینی تا پایان عمر حفظ کنید. این برای شما یک پیشرفت محسوب می شود.

والا، شما سه ماه رژیم سخت بگیرید،‌۲۰ کیلو کم کنید. مدتی از این کاهش وزن احساس راحتی و آرامش داشته باشید،‌ولی بعداز سه ماه جریان افول و برگشت شروع شود!

شما نمی توانید خودتان را راضی و قانع سازید که خوب، من تلاش خودم را کردم!

ماهیت این دنیا فقط در «پیشرفت» و «پسرفت» قرار دارد. چيزي به اسم سعي و تلاش، وجود خارجی و عینی ندارد. راه دست يافتن به پيشرفت اين است كه درهمان گام اول نگاه كنيد ببينيد، اكنون دركجا قرار داريد وبه کجا میخواهید برسید.

وقتی دقت در دستاورد فعلی تان بررسی کنید و ببینید که ۲۰ کیلو کاهش وزن حاصل یک تلاش سرسخت و مبارزه با نیازهای طبیعی و بیولوژیکی بوده است، باید ازخودتان بپرسید آیا امکان ادامه این راه وجود دارد؟ من تا کی میتوانیم به خودم گرسنگی بدهم؟ تا کی میتوانم خودم را از خوردن یکسری غذاها محروم نگهدارم؟ آیا زندگی و شرایط اجازه چنین کاری را در بلند مدت به من میدهند؟

نگريستن در دستاوردهاي كنوني سبب واکنش می شود و شما آنرا بر کارهایتان منعکس می سازید و بطور قابل ملاحظه ای درس می آموزید.

اما انعکاس دادن کار سختی است،‌و بیشتر مردم چنین کاری را نمیکنند. ولی کسانی که چنین کاری میکنند،‌دستاوردهای شگفت انگیز میگیرند.

وهنگامي كه دستاورد حاصل شد، دروجود تان خلاقیت و شکوفایی جوانه می زند، از برکات این انگیزه و خلاقیت، افکار مثبت در سرتان می پرورید و نهایتا افکار مثبت میتواند افکار بزرگتر و بهتری خلق کند و فصل وفور و رفاه را به زندگیتان بیاورد.

شناسایی کردن نتایج تان میتواند کار بسیار دشواری باشد، اما بسیار ارزشمند است چونکه برای تغییر نتایج هم اکنون و رسیدن به جایی که میخواهید باشید،‌شما باید بدانید که امروز و الان کجاهستید؟

ادامه دارد….

به زندگی بله بگو با پول درآوردن -بخش نخست

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!