بهاره رهنما، درس عبرتی است برای همه چاق ها!

 

چاقی بلای آسمانی نیست فقط یک شیوه زندگی است که بسیاری از مردم همانند خانم بهاره رهنما آنرا برگزیده اند. روش خوشمزه و لذت بخش به نام خوردن و خوردن.

اما این شیوه وقتی مصیبت می شود که انسان میخواهد برای جبران هرگونه کمبودی ازجملات مشکلات روانی نیز، با خوردن احساس آرامش بدست آورد.

در این میان شیوه های مختلف بی فایده ای وجود دارد که برخی از آنها را در گفتگوی با خانم بهاره رهنما شاهد هستید.

اگر این بانوی محترم قبلا با چهار کلید طلایی آشنا شده بود و مطابق آن تغذیه میکرد، یقین بدانید امروز سرنوشت اش این نبود.

الان هم ایشان هیچ نیازی به جراحی ندارند و میتوانند با استفاده از تکنیک های چهار کلید طلایی لاغر شوند، که امیدوارم به موقع این مطلب را بخوانند.

اما این درسی است برای شما که وقت خودتان را با شیوه های غلط تلف نکنید و فرصت ها را از دست ندهید!

از همین امروز به هر میزان که چاقی و اضافه وزن دارید، شروع کنید به اجرای تکنیک های چهار کلید طلایی

در واقع از همین حالا میتوانید اولین وعده غذای خود را با تکنیک چهار کلید طلایی شروع کنید:

بعد از خواندن خلاصه مطالب خانم بهاره رهنما، شروع کنید به اجرای تکنیک های چهار کلید طلایی. تعلل نکنید

 

 

 

بهاره رهنما، درس عبرتی است برای همه ما!

زمانی که شما کارتان را شروع کردید، اضافه وزن نداشتید. علت افزایش وزنتان چه بود و تابه حال چه کارهایی برای کاهش وزن انجام دادید؟

من در دوران نوجوانی و دبیرستان چاق نبودم. حتی آنقدر لاغر بودم که گاهی باعث نگرانی خانواده می‌شدم. تا اینکه در ۲۵ سالگی معلوم شد کم‌کاری تیرویید دارم. البته اضافه وزن بیمار در کم‌کاری تیرویید جزیی است و باعث ۳۰-۲۰ کیلوگرم اضافه وزن نمی‌شود ولی افرادی که اضافه وزن دارند، زمانی که معلوم می‌شود به کم‌کاری تیرویید هم مبتلا هستند، سعی می‌کنند برای آرام کردن ذهن این ۲ را به‌هم ربط بدهند. سابقه چاقی در خانواده ما وجود دارد. وزن من مدام در حال افزایش بود و من هم در حال مبارزه با آن بودم. سعی می‌کردم با رژیم‌های مختلف وزنم را کم کنم.

بعد از تولد پریا طی یک سال ۳۰ کیلوگرم وزنم را کم کردم. ورزش و پیاده‌روی را هم فراموش نمی‌کردم ولی این کارها موثر نبود

تا اینکه به فکر گذاشتن بالون معده افتادم. بالون گذاشتم ولی این کار باعث شد مسیر کاهش وزن دشوارتر شود.

۱۰ کیلوگرم با گذاشتن بالون وزن کم کردم ولی با خروج بالون دچار ۱۸ کیلوگرم اضافه وزن شدم. این روش نه‌تنها موثر نبود، بلکه در طول مدتی که بالون داخل معده من بود، درد زیادی داشتم. از آنجا که آدم صبوری هستم، سعی می‌کردم تحمل کنم.

پزشک معالج قبل از گذاشتن عمل به من گفت که گذاشتن بالون برای فردی مثل شما بی‌فایده است و حتی بعد از عمل هم توصیه کرد بالون را خارج کنم ولی من سعی می‌کردم دوام بیاورم، به این امید که نتیجه بگیرم، اما حدود ۸ سال قبل دچار افسردگی حاد شدم، به‌طوری که برای کنترل آن باید از دارو استفاده می‌کردم.

بعد از آن دیگر نتوانستم رژیم غذایی‌ام را با جدیت ادامه دهم. نهایت کاهش وزنم طی این ۸ سال بین ۸ تا ۱۰ کیلوگرم و موقتی بود و بعد از مدتی دوباره به وضعیت اول برمی‌گشتم.

ولی باز هم به‌دلیل اخبار بدی که از عمل جراحی چاقی شنیده بودم، تمایلی به عمل جراحی نداشتم. حتی مادر و دخترم هم با عمل جراحی مخالف بودند، اما چاقی واقعا مشکلات زیادی برای من ایجاد کرده بود. نفس‌نفس می‌زدم، حملات شبه‌آسمی داشتم و حتی سال قبل چند بار به متخصص قلب و عروق مراجعه کردم که خوشبختانه مشکلی نبود، ولی امسال مشکل دیگری به مشکلاتم اضافه شد.

درد معده بسیار شدید و مشکلات گوارشی پیدا کردم.

آنقدر که بعد از خوردن یکی- دو لقمه غذا باید دراز می‌کشیدم. مشکل اصلی این بود که معده بیش از اندازه بزرگ شده بود.

اضافه وزن هیچ تاثیری در زندگی عاطفی و شخصی من نگذاشته بود و روابط من با مردم و اطرافیان همچنان خوب است و هیچ فیلمی را به‌دلیل اضافه وزن از دست ندادم اما مدتی است که به این فکر می‌کنم اگر دخترم از ایران برود و تنها شوم و کمکی نداشته باشم، ممکن است دچار مشکلات زیادی شوم. تصمیم برای چنین جراحی‌هایی جسارت می‌خواهد زیرا تغییری در شیوه زندگی است. البته انتخاب پزشک بسیار مهم است.

از پس اضافه وزن برآمدن کار بسیار سختی است.

مردم عادی وقتی با فرد دارای اضافه وزن برخورد می‌کنند خیلی راحت می‌گویند: «نخور»، «کمتر بخور» ولی واقعا اضافه وزن شباهت زیادی به اعتیاد دارد.

چنین افرادی مدام گفت‌وگوی درونی دارند که این غذا را نباید بخورم، چرا خوردم؟ امروز دیگه رژیم را شروع می‌کنم و…، ولی عمل جراحی اسلیو همه این گفت‌وگوها و کلنجارها را از بین می‌برد. من فکر می‌کنم همه افرادی که چاقی مفرط دارند باید هر چه زودتر دست به‌کار شوند زیرا این نوع چاقی قطعا باعث بیماری و ناتوانی خواهد شد.

 

 

بالاخره چی:

درست است که به نظر می رسد جراحی  اسلیو برای ایشان راه حل نهایی بوده است، چون با شیوه صحیحی برای کاهش وزن آشنا نبوده اند و با روش های غلط رژیمی و غیر رژیمی خود را به این سرنوشت افکنده اند.

درست است که جراحی اسلیو موفقی انجام داده است. الحمداالله همه خوشحالیم که هنرمند محبوب کشورمان رضایت خاطر و آرامش یافته اند.

ولی باید گفت نمی شود از واقعیت گریخت:

واکنش های روانی یک عمر عادت به پرخوری و انباشتن معده و شکم را نمی شود یک شبه با جراحی پاکسازی کرد. ایشان و سایر کسانی که جراحی انجام میدهند باید به فکر اصلاح عادت های غذایی شان به شیوه طبیعی باشند.

عادت های عقب نشسته، اندک اندک از راه خواهند رسید. با بهبود جای زخم ها،اندک اندک معده شروع خواهد کرد به گشاد شدن هر چه بیشتر.

نرم نرمک عادت های کهنه و اشتباه تغذیه ای بازهم به سراغ ایشان و بقیه می آید.

به همین دلیل است که خیلی از افراد پس از چند سال از سپری شدن جراحی ضمن تحمل فشارهای روانی و روحی سخت، مجددا چاق می شوند!

کمتر کسی از این قاعده مستثنی می ماند، مگر اینکه الگو یا سبک زندگی و تغذیه خود را نیز مطابق انچه اشاره شد، دگرگون کرده باشند.

 

نتیچه

من و شما باید از این اتفاقات درس بگیریم که روش صحیح یعنی روش علمی و طبیعی را برای تغذیه انتخاب کنیم. قبل از آنکه مجبور باشیم با هزینه های سرسام آور به فکر بهترین جراح باشیم.بهترین و مناسبت شیوه تغذیه و کاهش وزن را انتخاب کنیم.

تکنیک های چهار کلید طلایی می باشد. خواه باور کنید، خواه نکنید! بهترین الگوی تغذیه می باشد که شما با هر میزان چاقی از هم اکنون می توانید شروع کنید به اجرا کردن.

شگفت انگیز است که با اجرای این تکنیک ها معده شما طی مدت دو ماه کوچک خواهد شد چون معده یک عضو عضلانی هوشمند است و در پاسخ به کاهش تدریجی و ارام مواد غذایی، کوچک و کوچکتر خواهد شد، یعنی دیگر نیاز به جراحی نخواهد بود.

فرایندی که صدها مرتبه بهتر و آسانتر از جراحی می باشد و فاقد هرگونه عوارض خطرناک می باشد.

 

ادامه دارد…

 

چهار کلید طلایی لاغری دائمی بدون رژیم و گرسنگی

 

منبع: هفته نامه سلامت

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!