بزرگی شکم مساوی با کوچک شدن مغز می باشد

diet-2935784239874528973906

در افراد چاق بخشی از مغز که درکنترل تکانه‌های عصبی نقش دارد کوچکتر شده و تحلیل می‌رود.

کارشناسان علوم پزشکی در آمریکا هشدار دادند که بهای بزرگ شدن اندازه شکم و دور کمر، کوچکتر شدن و تحلیل رفتن مغز است.

دکتر آنتونیو کانویت متخصص دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در این باره خاطرنشان کرد: چاقی با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم در ارتباط است که پیامد دیابت نیز کاهش توان ذهنی است.

کانولیت در آزمایشات خود تاثیر چاقی را روی ساختار فیزیکی مغز بررسی کرد. وی بعنوان بخشی از این آزمایشات از سیستم تصویربرداری ام آر آی استفاده کرد تا مغز ۴۴ فرد چاق را با ۱۹ فرد لاغر در گروه سنی و سابقه پزشکی یکسان مورد مقایسه قرار دهد.

به گزارش مجله نیوساینتسیت،‌ دکتر کانولیت متوجه شد که در افراد چاق بخشی از مغز موسوم به «آمیگدالا» که در رفتارهای تغذیه‌ای نقش دارد حاوی مقدار آب بیشتری است. وی همچنین متوجه شد بخشی از مغز که در کنترل تکانه‌های عصبی نقش دارد در افراد چاق کوچکتر شده و تحلیل می‌رود.

کانولیت تصریح کرد: این یافته‌ها تایید می‌کند که در افراد چاق این نواحی مغزی یا تعداد کمتری نورون دارند و یا نورونهای آنها تحلیل می‌رود

مرجع : http://www.aolhealth.com/2010/10/29/brain-size-may-be-to-blame-for-obesity/

 

tarh87623487542876

 

food012340213402345435665006

آنهایی که یک وعده یا کمتر در هفته نان سفید می‌خوردند، ۴۰ درصد بیشتر در معرض خطر چاق شدن قرار داشتند.

نان سفید (ساخته شده از غلات بدون سبوس) ممکن است مزه خوبی داشته باشد اما ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازد…
به گزارش ساینس‌رکوردر، بررسی پژوهشگران اسپانیایی در دانشگاه ناوارا نشان داد که خوردن ۲ یا چند وعده نان سفید در روز در مقایسه با مصرف فقط یک وعده در هفته نان سفید، خطر چاقی را تا ۴۰ درصد بالا می‌برد.

این پژوهشگران برای بررسی رابطه میان نان سفید و چاقی، بیش از ۹هزار نفر را برای دوره‌ای ۵ ساله پیگیری کردند. این افراد در شروع بررسی، به پرسش‌های پرسشنامه‌ای درباره شمار و نوع وعده‌های غذایی پاسخ دادند.

این نتایج نشان داد مصرف کلی نان با افزایش تعداد افراد دچار اضافه وزن ارتباطی ندارد اما میزان مصرف نان سفید مستقیم با افزایش خطر چاقی مرتبط است. افرادی که ۲ یا چند وعده نان سفید در روز می‌خوردند، نسبت به آنهایی که یک وعده یا کمتر در هفته نان سفید می‌خوردند، ۴۰ درصد بیشتر در معرض خطر چاق شدن قرار داشتند.

 به گفته این پژوهشگران، در نان سبوس‌دار (ساخته‌شده از غلات کامل) میزان بالای فیبرهای غذایی و سایر ریزمغذی‌ها باعث جذب کندتر کربوهیدرات‌ها می‌شود و احتمالا برای همین است که رابطه‌ای میان مصرف این نوع نان‌ها و چاقی وجود ندارد.

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!