برای جلوگیری از چاقی شکمی،نان سبوسدار بخورید

 

food-gallat-97234875928323603

 

برای جلوگیری از چاقی شکمی،نان سبوسدار بخورید

نان سفید برای تندرستی زیان آور نیست اما چربی های شکم را افزایش می دهد .

پژوهشگران دانشگاه تافتز (tufts) آمریکامی گویند نتایج تحقیقات آنان نشان می دهد اگر کسی بخواهد از چربی اضافی شکم خلاص شود نان های تیره و سبوس دار مصرف و از خوردن نان سفید دوری کند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، در این تحقیق شرایط دو هزار و ۸۰۰ نفر را مطالعه و بررسی شد و نتایج آن نشان داد، نان سفید برای تندرستی زیان آور نیست اما چربی های شکم را افزایش می دهد.

این در حالی است که چربی های شکم با خوردن نان به رنگ تیره و تهیه شده از دانه های سبوس دار برطرف می شود،زیرا نان سبوس دار حاوی ویتامین های ب ۱۲، ب ۱۴ و املاح مفید دیگری است که به سادگی چربی های شکم را از بین می برد.

“نیکولا میکن”، محقق این بررسی توصیه کرد، نباید در مصرف نان تیره زیاده روی کرد،زیرا ممکن است عوارض داشته باشد.

محققان بر این باورند، مصرف معقول نان سبوس دار، سه مرتبه در روز همراه با یک بار نان سفید می تواند در یک دوره دو تا سه ماهه سبب کاهش وزن و کاهش بسیار چربی های شکم شود.

آنان همچنین بر مصرف میوه ها و سبزی ها و پرهیز از مصرف دخانیات، غذای چرب و الکل تاکید کردند.

 

چه نانی بخوریم؟

نان کامل یعنی نانی که از آرد گندم (بدون سبوس گیری )تهیه شده باشد .در کشورما بخشی از سبوس گرفته می شود ،ولی آرد مصرفی در تهیه نان سنگک وبربری نسبت به نان های فانتزی سبوس بیشتری دارد.
نان سبوس دار نسبت به نان سفید،به طورمیانگین دوبرابر ویتامین ،مواد معدنی ومواد فیبری دارد .فیبر موجود در نان سبوس دار برای رفع گرفتگی روده ویبوست مفید می باشد.به علاوه،این مواد جزءمواد غذایی مطلوب باکتری های روده هستند که علیه امراض میکروبی روده عمل کرده، سیستم ایمنی بدن رافعال می کنند.همچنین می توانند کلسترول ومواد سمی حاصل از تجزیه مواد غذایی را جذب واز روده دفع کنند.منیزیم موجود در نان نیز باعث تقویت ماهیچه های روده می شود واز دردهای ماهیچه ای جلوگیری می کند.همچنین نان سبوسدارسرشار از ویتامین B2ونیاسین است وبه همین علت مورد علاقه افرادی است که کار فکری می کنند ،زیرا این ویتامین ها باعث تمرکز ودقت عمل شده وشادابی وخوشحالی رادر انسان به وجود می آورند.به علاوه، این ویتامین ها برای کودکان نیز بسیار مفید می باشند.مخصوصا در دورانی که سلول های عصبی در حال رشد هستند،آهن موجود در نان سبوسدار سبب باهوشی ورفتار خوب درکودکان می شود.
بهتر است از نان های سبوسدار که باخمیر ترش تهیه می شوند، استفاده کنید.
آرد سبوسدار دارای ماده ای به نام فیتات یا اسید فیتیک است که مواد معدنی مثل آهن، منیزیم ویا کلسیم را جذب می کند ومانع استفاده بدن از آنها می شود.
اگر برای تهیه سریع نان از خمیر مایه وجوش شیرین استفاده گردد،تجزیه فیتات انجام نشده ودر نتیجه مانع جذب آهن، منیزیم وکلسیم می شود،به همین دلیل گفته می شود استفاده از جوش شیرین در تهیه نان درنانوایی ها، باعث کمبود آهن در بدن می شود.در حالی که اگر مدت طولانی ،خمیر توسط خمیر ترش ور بیاید،ماده فتیات توسط آنزیم های موجود درغلات تجزیه می شود وبدن انسان می تواند از مواد معدنی نان استفاده کند.

 

food-gallat-97234875928323602

 

نان سنگک:

نانی سبوسدار باضخامت ۵-۴میلیمتر بوده که در ۱۰۰گرم آن ۲۵۸کیلوکالری انرژی نهفته است واز نظر میزان مواد مغذی وبرخورداری از ویتامین ها (خصوصا ویتامین های گروه Bواسید فولیک)،املاح معدنی وپروتئین های ضروری بدن، بهترین نان تولیدی محسوب می شود.خمیر سنگک به صورت طبیعی وبدون استفاده از افزودنی ها تهیه می شود ومصرف جوش شیرین در نان سنگک نادرست است .آرد سنگک بیشترین سبوس را دارد ودر نتیجه از بسیاری از امراض وعوارض عروقی ،گوارشی وسرطان جلوگیری می کند وتنها نان سنتی مطلوب بیماران دیابتی به حساب می آید.آزمایش های انجام شده بر روی نان سنگک دولتی، نشان می دهد که این نان تقریبا کامل است وتقریبا تمام املاح وویتامین های خود راحفظ کرده است.نان سنگک از نظر ویتامین ها زیاد غنی نیست،زیرا طی فرایند پخت، در معرض نور وحرارت تنور قرار می گیرد وویتامین های خود را ازدست می دهد .ویتامین B2آن تقریبا کافی است؛ویتامین B1در اثر حرارت بسیار کم می شود،اثری از ویتامینCوجود ندارد وویتامین Aآن نیز کافی می باشد.
متخصصان وکارشناسان تغذیه به همه افراد توصیه می کنند که نان کامل سبوسدار مصرف نمایند ونان سفید را از غذای خود حذف کنند که بهترین نمونه نان کامل ،نان سنگک است.

 

food-gallat-97234875928323601

 

نان بربری:

برای تهیه این نان از آرد سفید استفاده می کنند، البته هنگام پخت به سطح خمیر آن مقداری سبوس می زنند تا کمبود سبوس نان تا حدودی جبران شود.در ۱۰۰گرم آن ۲۶۵کیلوکالری انرژی نهفته است وبه علت فقدان مصرف جوش شیرین در این نان ارزش غذایی بالاتری نسبت به بقیه نان هایی که از آرد سفید تولید می شوند، دارد.نان بربری نانی است که تخمیر آن طولانی است
وبا حرارت ملایم، در مدت زمان طولانی پخته می شود،البته برخی نانوایی ها این نان رابا جوش شیرین تهیه می کنند وبرای زرد شدن هم روی آن مقداری آرد وجوش شیرین آب زده می مالند.

 

food-gallat-97234875928323606

 

نان تافتون :

آرد این نان نسبت به سنگک از سبوس پائین تری برخوردار است ودر ۱۰۰گرم آن ۲۸۳کیلوکالری انرژی نهفته است.تخمیر آن کوتاه بوده وباحرارت مستقیم وسریع پخته می شود ومصرف جوش شیرین در آن تقریبا فراگیر است.

 

 

food-gallat-97234875928323604

نان لواش:
 

آرد این نان در مقایسه با تافتون از درجه سبوس پائین تری برخوردار است ودر ۱۰۰گرم آن ۲۹۳کیلوکالری انرژی نهفته است .دارای کوتاه ترین زمان تخمیر بوده وپخت آن سریع تر است .همچنین استفاده از جوش شیرین در آن معمول می باشد.
نکته:فقدان تخمیر کامل وطولانی در برخی از نان های لواش وتافتون واستفاده از جوش شیرین که به شدت قلیایی است وسبب تخمیر سریع می شود،منجر به بروز عوارضی نظیر کم خونی، پوکی استخوان، سوءهاضمه ،افسردگی ،بی حالی ،افزایش فشار خون، سوزش جدار داخلی معده وسوءجذب آهن وکلسیم در بدن می شود.آمارها نشان می دهند که نان مورد پسند اکثر افراد جامعه، نان لواش وتافتون است که متاسفانه این نان ها ارزش غذایی بالایی ندارند ومعمولا با افزودن جوش شیرین ومقدار زیادی نمک تهیه می شوند،البته هم اکنون مصرف جوش شیرین در نانوایی ها ممنوع شده است، ولی کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
این نان ها به دلیل کوتاهی مدت زمان تخمیر وپخت، دور ریزی وضایعات زیادی دارند ومصرف زیاد آنها مشکلاتی از قبیل اختلال در جذب املاح ومسمومیت با فلزات سنگین را برای افراد به وجود می آورند.
از انواع نان های صنعتی نان باگت ونان تست را می توان نام برد که در تهیه آنها از آرد سفید(بدون سبوس)استفاده می کنند.

 

food-gallat-97234875928323600

 

نان باگت:

نوعی نان فرانسوی است که ۵تا۶سانتی متر عرض دارد وطول آن گاهی به یک متر هم می رسد .با توجه به اینکه در ازای این نان از پهنایش بیشتر است ،به راحتی قابل تشخیص می باشد.در برخی مناطق به نان باگت، نان فرانسوی هم اطلاق می شود.
نان باگت را اغلب مربوط به کشور فرانسه ومخصوصاشهر پاریس می دانند ؛اگرچه این نوع نان، تنها نان فرانسوی نیست به هرحال امروزه در تمام نقاط جهان نان باگت را تهیه ومصرف می کنند ،البته در کشور فرانسه، نان های باگت با طول وپهنای متفاوت ،هرکدام نام مخصوص به خود را دارند.

 

نان تست:

نوعی نان ورقه شده انگلیسی که با قرار دادن آن در مقابل حرارت ،برشته شده است.اصلا معنی واژه تست در زبان انگلیسی، برشته وسرخ شدن در برابر حرارت(معمولاآتش)می باشد.معمولا نان تست را با قرار دادن داخل دستگاه برقی تستر برشته می کنند .همچنین می توان این نوع نان را داخل فر وروی سینی آن برشته وتست نمود.البته دستگاه های برقی برای این نوع برشته کردن هم وجود دارند.در هرحال باید توجه کرد که نان نسوزد.
برای وعده صبحانه در کثر نقاط دنیا از نان تست استفاده می شود .همچنین در رژیم غذایی افرادی که ناراحتی معده یا روده دارند (مثلا دچار اسهال شده اند)این نوع نان به کار می رود.در رژیم غذایی این افراد که به نام «رژیم غذایی برات »معروف است ،تنها از موز، برنج، سیب یا سس سیب به همراه نان تست استفاده می شود.
معمولا روی نان تست کره یا مارگارین می مالند که این کره با حرارت نان تست شده آب می شود وجذب نان می گردد.
نکته:هرچند نان های کامل وسبوسدار از نظر ارزش غذایی بهتر از نان سفید هستند، اما یک باور نادرست تغذیه ای در بین افراد جامعه وجود دارد که فکر می کنند ،این نان ها کاملا رژیمی وکم کالری هستند، در نتیجه بسیاری از افراد در رژیم غذایی روزانه خود مقدار زیادی از این نان ها رامصرف می کنند،با این فکر که برای سلامتی آنها مفید هستند وکالری کمی دارند؛اما واقعیت این است که نان های سبوسدار هم نان هستند وتفاوت چندانی بین انواع نان ها از نظر کالری وجود ندارد،لذا با توصیه کارشناسان، نان های سبوسدار را جایگزین نان های سفید کنید،اما با توجه به مقدار انرژی که دارند، نباید در مصرف آنها زیاده روی نمایید وباید هر بار مقدار مشخصی از آنها بخورید.
گرچه نان های فانتزی (فرانسوی وتست)سبوس کمی دارند،ولی باتوجه به تخمیر مناسب، ارزش تغذیه ای به مراتب بالاترو بهتری نسبت به لواش ،تافتون وبربری حاوی جوش شیرین دارند.طبخ نان به روش صنعتی با حذف عملیات دستی وکنترل درجه حرارت مناسب ،روش مناسب تری است ومصرف این نان ها بیشتر توصیه می شود.
لازم به توجه است که بخش رویی نان که قهوه ای می شود، ارزش غذایی کمتری دارد واسید آمینه لیزین (که در کل نان از نظراین اسید آمینه فقیر است)،در بخش قهوه ای شده از بین می رود.پس قسمت های داخلی انواع نان به ویژه نان باگت یا نان ساندویچی از نظر تغذیه کاملا مناسب ومغذی هستند ونباید دور ریخته شوند.

 

منبع:دنیای تغذیه۹۵

سایت پزشکان بدون مرز

 

روش های جلوگیری از چاقی شکم و پهلو در زمستان

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!