با کدام ورزش به راحتی چربی ها را بسوزانیم؟

sport98752938754982124005

 

می دانید برای کاهش وزن باید کالری کمتری نسبت به آنچه می سوزانید، وارد بدن تان بسازید.

 

درمورد بهترین روش کاهش کالری به بدن تان که اجرای تکنیک های چهار کلید لاغری دائمی می باشد  نوشته و صحبت کرده ایم.

 

جنبه دیگر سوزاندن چربی های مازاد، ورزش منظم برای سوزاندن ذخایر دنبه های داخل بدن می باشد.
لازم نیست  حتماً عضو باشگاهی باشید، یا به کلاس های ایروبیک بروید، بلکه میتوانید روزانه با بالا رفتن از پله ها ، تمیز کردن خانه، دوچرخه سواری، باغبانی یا پیاده روی ۳۰ دقیقه ای ورزش کنید.
وقتی به چهار کلید طلایی پایبند باشید، حتماً نباید آن قدر ورزش کنید که عرق بریزید. مطالعات هم نشان  داده است افرادی که روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی ساده دارند، بطور نامحسوس  چربی ذخیره  بدن را می سوزانند و در نتیجه می توانند تناسب جسمانی خود را حفظ کنند.
آنها قادرند فشارخون وچربی بدن شان را به اندازه افرادی که ۳ یا ۴ روز درباشگاه ورزش میکنند، تعدیل و تنظیم کنند.
حتی دو پیاده روی ۱۵ دقیقه ای هم همان تناسب را به شما میدهد که ازیک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای ۳۰ دقیقه ای بدست می آورید.
نباید فراموش کرد کاهش وزن تنها دلیل لازم برای حرکت نیست. بررسی های جدید نشان داده است زنان بی حرکت علاوه برچاقی درناحیه شکم، باسن و ران ها در اندام های داخلی خود نیز چربی ذخیره میکنند که باعث افزایش خطر بیماریهای قلبی، فشارخون و دیابت می شود.

 

این مطالعه نشان داده است که پنج روز ورزش متوسط درهفته برای سی تا چهل دقیقه، باعث کاهش چربی داخلی به میزان ۳۵% شده که خود باعث کاهش وزن در سه ماه گردیده است.
ورزش میتواند انرژی شما را زیاد کند. درعصرکامپیوتر، افراد کمتر و کمتر حرکت میکنند و کار جسمانی آنها به حداقل رسیده است. به نظر منطقی می رسد که این انرژی باید برای سایر فعالیت ها ذخیره شود.

 

اما آیا تاکنون توجه کرده اید که هرچه فعالیت جسمانی شما در روز کم تر باشد، بیشتر خسته تر می شوید و هرچه فعالترباشید کمتر خسته شده، انرژی بیشتری دارید.

 

 

sport-fitness-25876283576823745287
ورزش موجب افزایش کارکرد ریه ها، قلب و سایر سیستم های حیاتی بدن می شودتا اکسیژن بیشتری به تمام بدن برساند. اکسیژن باعث سوختن غذا و تبدیل آن ها به انرژی می شود.

 

درنتیجه هرچه اکسیژن بیشتر باشد، انرژی بیشتری نیز برای فعالیت هایمان خواهیم داشت.
اکسیژن  ماده حیاتی لازم برای حیات وبقای ماست. بدن نمیتواند اکسیژن را ذخیره کند ، از طرفی سلولهای ما نیاز به منبع دادئمی آن نیازدارند.

 

ورزش باعث افزایش توانایی بدن برا ی جذب اکسیژن هوا می شود.

 

به همین دلیل گلبولهای قرمز  بیشتری ساخته می شوند تا اکسیژن را در بدن به گردش بیاورند ودی اکسید کربن و مواد زاید را ازبدن خارج کنند.

 

به این ترتیب اکسیژن رسانی بافت های بیشتر میشود، که اثر مستقیم ورزش است.
پس بیایید اولین گام به سوی کسب انرژی ، تناسب اندام و کاهش وزن واقعی برداریم.

 

ورزش روزانه چه پیاده روی، چه دوچرخه سواری یا بالا رفتن از پله ها یا رفتن به باشگاههای ورزشی باعث جذب اکسیژن بیشتر ازعروق می شود.

 

سلولهای خود را ناامید نکنید اگر اکسیژن کافی به آنها نرسانید خودتان آسیب خواهید دید و بیماری به سراغ تان خواهد آمد. درواقع با ورزش سلامتی خود را تضمین میکنید.

 

منبع: برگرفته از کتاب یکصد نکته برای کاهش وزن

 

قبل و بعد از شروع تمرینات ورزشی چه غذاهایی را بخوریم؟

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!