با ورزش هوازی متابولیسم خود را افزایش دهید

زمانی می رسد که بعد ازمدتی رژیم و ورزش صحیح به نقطه ثبات می رسید.

زمانی که دیگر نمیتوانید وزن کم کنید.هرچقدر هم تلاش کنید و کالری تان را کم کنید بازهم وزن شما کم نخواهد شد.

این زمان بسیار ناامید کننده است و اغلب باعث می شود افراد رژیم خود را ترک کنند.

 

Image result for ‫متابولیسم چیست‬‎

تنها راه رهایی از این مرحله ثبات، افزایش ورزش آیروبیک و ورزش های قدرتی است.

آیروبیک یا فعالیت های هوازی مانند پیاده روی، طناب زدن، رقص، تنیس و هم چنین ورزش هایی مانند تردمیل که میتوان درمنزل انجام داد، ورزش های بسیار مناسبی هستند. ورزش های هوازی کالری اضافه ای را که با گرفتن رژیم نمیتوانید بسوزانید را، مصرف میکند.
بیست دقیقه ورزش در روز میتواند قلب تان را سالم نگه دارد و به شما کمک کند تا از مرحله ثبات نیز بگذرید. درعرض چهار تا شش هفته تمام وزنی که اضافه کرده اید به سرعت ازبین می رود و دو باره به سوی وزن مورد نظرتان پیش خواهید رفت.
افزودن ورزش منظم به برنامه روزانه موجب می شود که حتی بعد از ورزش هم چربی هایتان را بسوزانید.

برای اینکه سرعت متابولیسم کاهش یابد، به گذشت زمان نیاز است، به همین دلیل چند ساعت بعد از ورزش هوازی بدن شما درحال سوزاندن چربی و مصرف انرژی خواهد بود. درواقع این موضوع به شما اجازه میدهد بدون افزایش وزن بتوانید بعد از پیاده روی غذا بخورید.
به این ترتیب قبل از این که بدن شما زمان لازم برای استراحت داشته باشد دوباره ورزش میکند. بدن باید به این افزایش متابولیسم عادت کند تا بتواند با سرعت ادامه دهد.

 

Related image

نتیجه اینکه: کالری بیشتری در روز می سوزانید که خود موجب افزایش سرعت لاغر شدن و عدم بازگشت وزن اضافه می شود.
برعکس این مورد هم وجود دارد به این معنا که؛ بدون ورزش یا ورزش کم و نامنظم سرعت متابولیسم بدن نیزکم می شود.

 

به همین علت کالری کمتری می سوزانید و آنچه میخورید باعث اضافه وزن تان می شود. کالری اضافه مستقیماً وارد سلولهای چربی می شود. نتیجه هم کاملاً مشخص است؛ چربی ذخیره ای درشکم، باسن و ران هایتان ذخیره خواهد شد.
فعالیت فیزیکی مانند یک برنامه ایروبیک منظم میتواند اشتهایتان را کم کند و همانطور که قبلا توضیح داده شد مرکز اشتها را کنترل کند.

 

مغزتان چنین تحلیل میکند که چون دارید ورزش میکنید  پس نباید چیزی بخورید، پس کمتر گرسنه می شوید. این فرایند مدتی بعد از ورزش نیز ادامه خواهد داشت، بنابراین وزن تان کم می شود.
ورزش هوازی سبب انرژی زایی و ترشح اندروفین ها می شود که درنتیجه آن احساس سرخوشی درشما به وجود می آید.

 

انرژی اضافی باعث می شود که شما بخواهید به فعالیت آیروبیک خود ادامه دهید. به این ترتیب نه تنها پرانرژی خواهید بود، بلکه خوشحال وبا انگیزه می شوید و درطی این فرایند لاغرهم خواهید شد.

 

علل کندی و افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!