اگر میل به آب ندارید،‌حتما بخوانید!

بهترین راه برای تامین آب مورد نیاز بدن هم نوشیدن آب خالص است، اما از آنجا که آب طعم و مزه خاصی ندارد، به نظر بعضی‏ها نوشیدن این حجم آب کار آسانی نیست.

پیشنهاد ما این است که با ترفندهای مختلف طعم و مزه آب را تغییر بدهید تا راحت‏تر بتوانید آب مورد نیاز بدن‌تان را از طریق نوشیدن مایعات تامین کنید. البته مراقب کالری دریافتی‏تان باشید و از افزودنی‏های پرکالری مانند شکر و قند و نبات برای تغییر طعم و مزه آب استفاده نکنید.

 

نوشیدن اب

 

 

غذاهایی تند مصرف کنید
گاهی در غذاهایتان از ادویه های تند استفاده کنید . این کار هم باعث خوش طعم شدن غذا و به وجود آمدن عطش میشود و به این ترتیب بعد از غذا آب مینوشید.

 

 

از موبایل خود کمک بگیرید.

چندین اپلیکیشن برای این امر طراحی شده اند . از برنامه WATERLOGGED برای سیستم عامل IOS و همچنین از برنامه WATER YOUR BODY برای سیستم عاملهای اندروید و IOS میتوان استفاده کرد . کافیست زمان برای یادآوری نوشیدن آب روی این برنامه¬ها تعیین کنید.

 

 

از فیلترهای آب استفاده کنید.

از صافیهای تصفیه آب استفاده کنید . امروزه فیلترهای آب با شکلهای مختلف طراحی و در بازار موجود است. بعضی با مدلهای بطری طراحی شده اند . هر دو ماه نیاز است فیلتر را تعویض کنید. هرکدام از این فیلترها کمک میکنند تا آب را بدون املاح و پاک بنوشید.

 

بطری آب

 

 

آب را در دسترس قرار دهید.

واقع گرا باشید. اگر تمام طول روز را پشت میز کارتان به سر میبرید و یا ساعتها در جاده و د راه سفر هستید ، اغلب نوشیدن آب در اولویت شما نخواهد بود. راه حل : همیشه یک لیوان بزرگ آب روی میز کارتان و یا یک بطری آب در کیفتان داشته باشید در اینصورت هیچ عذری نخواهید داشت و با دیدن بطری آب نوشیدن آن را به یاد می آورید.

 

 

در باشگاه با آمادگی حاضر شوید

اگر برای ورزش به باشگاه میروید حتما با آمادگی قبلی برای تمرینات حاضر شوید چون نمیتوان هر چند دقیقه یک بار تمرینات را رها کرد و یا از روی ترد میل پایین آمد و آب نوشید بنابر این همواره بطری آب را همراه داشته باشید.

 

 

 

به فکر مخارج خود باشید

با خودتان عهد ببندید که در رستوران برای سفارش نوشیدنی همیشه گزینه ی آب را انتخاب کنید در اینصورت هم کالری زیادی مصرف نکرده اید و هم هزینه ی کمتری متحمل شده اید.

 

 

آب رسانی با مواد غذایی

این روش را با تیز بینی انجام دهید. غذاهایتان را با مواد طبیعی و سالم آب رسانی کنید. به عنوان مثال از خیار، خربزه، کرفس و یا سوپ استفاده کنید و آب مورد نیاز بدن را تا حدی با این روش تامین کنید.

 

 

یک پیش غذا در نظر بگیرید

با توجه به تحقیقات سال ۲۰۱۰ در یک مجله در مورد چاقی ،نوشیدن مقدار منظمی آب پیش از غذا باعث کم کردن وزن میشود. کم شدن اشتها میتواند انگیزه ای برای نوشیدن آب باشد.

 
طعم دار کردن آب

 

طعم مطبوعتان را اضافه کنید.
نوشیدن آب به تنهایی خسته کننده است و این نوشیدن به کرّات میتواند امری کسل کننده باشد و شاید به فکر استفاده از آبهای طعم دار در فروشگاه¬ها بیفتید اما جایگزین طبیعی آبهای طعم دار قطعا مفید و بهتر خواهد بود. به عنوان مثال،تکه¬های از هندوانه یا نعناع و یا برشهایی از پرتقال را به آب اضافه کنید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهیدو بعد بنوشید.

 
۱. یک برش لیمو کنار لیوان آب قرار دهید.

۲. چای کم‌رنگ بنوشید.

۳. چند برش خیار در آب بیندازید. با این کار عطر و طعم آب تغییر می‏کند.

۴. چند برش آناناس در لیوان آب قرار دهید.

۵. مقداری آب پرتقال طبیعی به آب اضافه کنید.

۶. مقداری خاکشیر یا تخم شربتی به آب اضافه کنید.

۷. آب را با عرقیاتی مانند عرق نعناع، گلاب، عرق نسترن و عرق بید مخلوط کنید.

۸. دوغ رقیق بنوشید.

۹. از دم کرده گیاهان و ادویه‎های مختلف استفاده کنید. چای سبز، چای بابونه، چای نعناع، چای زنجبیل و چای دارچین را امتحان کنید.

۱۰. آب خالص بنوشید. بهترین راه برای تامین آب مورد نیاز بدن آب خالص و بدون هیچ افزودنی است. چون برخی نوشیدنی‎ها مانند چای و برخی انواع آب‎میوه مدر هستند و با افزایش حجم ادرار موجب دفع آب بدن می‎شوند.

منبع:‌سامانه تغذیه هوشمند

مجله مه شو

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!