افسردگی خطرابتلا به کمردرد را ۶۰ درصد افزایش می دهد

psych8194073570479342مطالعات محققان استرالیایی نشان می دهد که احتمال بروز کمر درد در بیماران مبتلا به افسردگی ۶۰ درصد بیشتر است.

به گزارش گروه اخبارعلمی ایرنا از ساینس، این مطالعه با بررسی اطلاعات گرآوری شده در ۲۱ هزار داوطلب در ۱۱ مطالعه، برای اولین بار است که تاثیر مستقیم افسردگی بر کمر درد را تایید می کند. در این مطالعه آمده است بنا به میزان افسردگی، میزان کمر درد نیز افزایش می یابد.

محققان احتمال می دهند که ارتباط کمر درد و افسردگی به دلیل عدم تحرک و خواب کافی و اختلال در انتقال دهنده های عصبی در افراد افسرده باشد که بر میزان درد و خلق و خوی این افراد تاثیر گذار است. محققان با مطالعه دو قلوها، عوامل ژنتیکی را نیز در این موضوع دخیل می دانند.
این تحقیقات از طرفی نشان می دهد در ۴۸ درصد از افرادی که از کمردرد رنج می برند، علایم افسردگی قابل مشاهده است. متخصصان بر این باورند که افسردگی و کمردرد باید به طور همزمان درمان شود.
در حال حاضر کمر درد یکی از شایع ترین دردهای مزمن و علت ناتوانی فیزیکی در سراسر دنیا محسوب می شود. از طرفی، حدود ۳۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان به افسردگی مبتلا هستند و این اختلال مهمترین عامل ناتوانی فیزیکی و روحی در سراسر جهان محسوب می شود.نتایج این تحقیقات در نشریه Arthritis Care and Research منتشر شده است.

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!