افراد دیابتی و چاق، حتماً مراقب کربوهیدرات های بد باشند!

food-carbohidrat-97234875978407

بدن شما تمامی کربوهیدرات هایی را که میخورید به قند یا گلوکز تبدیل میکند، تا توسط سلول ها بعنوان سوخت مصرف شود. زمانی که مولکول گلوکز از روده ها ی شما به جریان خون راه می یابد، توسط پانکراس انسولین تولید میکند، به این ترتیب به سلولهای بدن اعلام می شود که گلوکز را جذب کنند.

زمانیکه سلولها  از قبیل پوست، اعضای داخلی، بافت ها، عضلات، چربی ها، وسایر قسمت ها، گلوکز را جذب نمودند، میزان انسولین خون به میزان عادی باز میگردد.

تفاوت اصلی بین کربو هیدرات های بد و خوب در سرعت تبدیل آنها به گلوکز در روده ها وجذب آنها به جریان خون است. این تفاوت به نام اندیکس قندی خوانده می شود. غذاهایی که اندیکس بالاتری دارند کربوهیدارت های بد نامیده می شوند.

این غذاها  شامل آرد سفید، برنج، آردی که در نان سفید استفاده می شود، غلات صبحانه، اسپاگتی، ماکارونی، شیرینی ها، پاستاها، آب میوه های آماده، آشامیدنی های قند دار، نوشیدنی های ورزشی، کیک ، پای، بستنی، آب نبات، دسرهای غیرمیوه ای، چیپس، بیسکوئیت.

 

کربو هیدرات های بد سریعاً به گلوکز تبدیل شده، به جریان خون راه می یابند.سرعت بالای جذب و درنتیجه افزایش سریع قند خون موجب افزایش ترشح انسولین می شود. با افزایش ترشح انسولین، قندخون به سرعت کاهش می یابد.

درواقع بافت های بدن و مغز بدون انرژی می مانند. در پاسخ، مغز علائم گرسنگی را ارسال میکند تا مجدداً گلوکز خون را بالاببرد. تکرار این چرخه ناقص موجب افزایش کالری مصرفی می شود که افزایش وزن را در پی دارد.

food-carbohidrat-97234875978412

 

 

 

همچنین افزایش میزان انسولین که برای تامین قند عضلات وسلولهای چربی لازم است موجب ترشح پروتئینی بنام گلوکاگون میشود. گلوکاگون به سلولهای چربی بدن دستور میدهد زمانی که قندخون ازمیزان معینی کمترشد، سوخت ذخیره ای خود را مصرف نمایند وسلول های چربی به جای سوزاندن چربی بیش تر به ذخیره سازی آن می پردازند.

 

چرخه کربوهیدارت های بد و اضافه وزن

 

food-carbohidrat-97234875978414

 

نتیجه این که؛ انرژی کمتری تولید و چربی بیش تری ذخیره می شود.

استفاده زیاد از غذاهایی که اندیکس قندی بالایی دارند، علاوه براضافه وزن، منجر به ابتلای فرد به بیماریهای متعدد ازجمله مرض قند یا دیابت نوع ۲ می شود؛

 

هنگامی که انسولین به سرعت ومکرراً توسط پانکراس و در پی جذب غذاهای قندی ترشح می شود، ممکن است به سلولهای انسولین ساز پانکراس آسیب برساند و درنتیجه به مروز زمان انسولین هرچه کمتری در پاسخ به افزایش قند خون انجام می گیرد.

 

این چرخه باعث می شود تا بدن به مرض قند یا دیابت مبتلا شود، یعنی بدن بدن نسبت به انسولین مقاومت نشان میدهد، درواقعی حالتیست که در آن بافتهای درونی بدن به علائم انسولین برای جذب قند  به داخل سلولها پاسخ مثبت نشان نمیدهد ودرنتیجه قندی که از طریق مصرف کربوهیدراتهایی مثل شیرین وشکلات، بستنی، نان های سفید وبدون سبوس ،و… واردخون شده وجذب بافت های بدن نمی شود و فقط میزان آنها درخون افزایش می  یابد که شاید فی نفسه مضر نباشد اما علت اصلی بوجود آورنده بیماریهای فوق العاده خطرناک می شود که درجای خود به آن پرداخته شده است.

 

غلظت گلوکز خون در حالت ناشتا (۸۰ – ۱۰۰ میلی گرم درصد) آستانه غلظتی است که تجاوز از آن با تحریک ترشح انسولین همراه است. و بیشترین اثر محرک گلوکز زمانی حاصل می‌شود که غلظت آن در خون به حدود ۵۰۰ – ۳۰۰ میلیگرم درصد برسد.

 

 

چرخه کربوهیدرات های بد و دیابت

food-carbohidrat-97234875978413

 

با کربوهیدرات های خوب وزن خود را کم کنید

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!