به روش های ساده ای میتوان اجتماعی شد

society-824758276582345345002

شاید گاهی برای شما اتفاق افتاده که در محیط های اجتماعی نمی توانید با کسی ارتباط برقرار کنید و قادر به صحبت کردن با کسی نیستید ، حتما می دانید که بیشتر شانس های زندگی انسان در اثر ناتوانی دربرقراری روابط اجتماعی از دست می روند. پس حالا وقت آن رسیده که یادبگیرید چگونه اجتماعی برخورد کنید.

کاش می شد که هر زمان بخواهید بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید، به صحبت کردن با مردم ادامه دهید، قرار ملاقات مجدد بگذارید، دوست شوید و یک پیوند دوستی محکم بنا کنید. در این صورت زندگیتان چقدر جالب تر و هیجان انگیزتر میشد؟

داشتن یک زندگی اجتماعی بزرگ نیازمند ایجاد یک سری تغییرات ساده در رفتار و طرز تفکر است، در این مقاله شما یاد می گیرید که چطور هر وقت که خواستید با دیگران سر صحبت را باز کنید. اما ابتدا….

اجازه بدهید در باره طرد شدن از طرف اجتماع کمی واقع بین باشیم
مشکل اینجاست که شما بعضی وقتها رفتارهای طبیعی و معمولی دیگران با خودتان را ” طرد شدن ” تفسیر می کنید این مساله نشان می دهد که شما نمی توانید رفتارهای دیگران را درک کنید. شما متوجه خواهید شد که طرد شدن از طرف دیگران به این سادگی اتفاق نمی افتد و شاید هرگز اتفاق نیافتد.

مساله اینجاست که حتی افراد با نفوذ و قدرتمند نیز برای برقرای ارتباط با دیگران باید به این توجه کنند که صحبت کردن با دیگران به زمان خاصی نیاز دارد، شاید دیگران حس حرف زدن نداشته باشند، وقت کافی برای معاشرت نداشته باشند و یا حتی به دوست جدید نیاز نداشته باشند. اگر این موارد را اینطور تعبیر کنید که ” حتما مشکلی متوجه شماست”، پس مطمئن باشید دارید به خودتان حسابی سخت می گیرید

اگر روی اجتماعی شدن و دوست پیدا کردن متمرکز شوید، در نتیجه ترس ” طرد شدن از اجتماع” به تاریخ می پیوندد.

به اماکن اجتماعی ساده بروید
قرار گرفتن در یک مکان مناسب و درست، برای برقراری ارتباط با دیگران بسیار مهم است.از مکان هایی که نمی شود راحت به آنها گام نهاد و با کسی خودمانی شد بپرهیزید. برقراری روابط اجتماعی در این مکان ها بسیار سخت است چون مردم معمولا برای دوستیابی به چنین جاهایی نمی روند در نهایت با دوستان صمیمی خود می چرخند.

در عوض به جاهایی بروید که معمولا افراد به تنهایی و یا در غالب گروه های کوچک به آنجا سر می زنند. در چنین موقعیت هایی ، خیلی راحت می توانید بروید جلو و خودتان را به دیگران معرفی کنید. اگر فقط به چنین جاهایی بروید، می توانید روابط اجتماعی خود را ۱۰ برابر قویتر کنید. مکان های مورد نظر ما جاهایی مثل نمایشگاه عرضه کالا، سمینارهای اجتماعی ، افتتاحیه و… هستند.

اگر می خواهید با کسی سر صحبت را باز کنید از جایی که هستند شروع کنید
بهترین راه شروع یک مکالمه ، صحبت کردن درباره مساله ای است که روی آن متمرکز شده اند. بیشتر وقتها می بینید که مردم نگران آینده خود هستند و این همان جایی است که شما باید کارتان را شروع کنید. نگرانی های خود را فراموش کنید ، به خودتان فکر نکنید و فقط روی آنها تمرکز داشته باشید.

یعنی شما برای نشان دادن علاقه به آنها ، سوالهایی بپرسید و چیزهای منحصربفردی را در باره دیگران پیدا کنید. برای این کار می توانید از جمله هایی مثل، ” چه جالب! باز هم بگو..” و یا سوال کنید ” چرا؟ ” مثلا وقتی کسی به شما درباره اشتغال به یک نوع صنعت خاص، رفتن به یک کلاس و یا انجام برخی سرگرمی ها می گوید، شما علت آن را جویا شوید. این کار باعث می شود که مکالمه شما کمی خودمانی تر و جالب تر شود.

از حالت معمول کمی صمیمی تر شوید
سعی نکنید که از خودتان تصویر ایده آلی بسازید . انسانی تر رفتار کنید و مطمئن باشید که این مساله روی مکالمه بهتر تاثیر دارد. وقتی که شخص جدیدی را برای اولین بار ملاقات می کنید، سعی نکنید که فقط چیزهایی بگویید که او خوشش بیاید ، به نظر عالی باشد ، بامزه باشد و یا هوشمندانه باشد چون این واقعا به شما کمکی نمی کند.

پیشنهاد ما این است که حتی چیزهایی را بگویید که به آنها افتخار نمی کنید و سعی کنید جنبه های انسانی خود را هم نشان دهید.البته مجبور نیستید بدترین کارهایی را که انجام دادید و باعث شرمندگیتان می شود را برملا کنید اما فقط کمی سعی کنید صداقت و اعتبار از خودتان نشان دهید.

دقیقا بعد از اینکه اینکار را کردید می بینید که چطور دیگران با چشمانی باز و لبخندی بر لب به شما نگاه می کنند. چرا؟ برای اینکه شما هم مثل آنها یک انسان هستید و آنها یکی مثل خودشان را دوست دارند.

بعضی از ما ذاتا درونگرا و از اجتماع گریزانیم ، بعضی از ما نیز از بودن در قلب اجتماع لذت می برند اما فقط گاهی وقتها نمی توانند درست رفتار کنند،ولی همه ما می توانیم با کمی تغییر در خودمان روابط خود را بهتر کنیم .

 

society-824758276582345345004

 

دوست‌شدن و دوست‌یابی همیشه آسان نیست. این کار بستگی به نحوه برخورد شما دارد. اگر خجالتی هستید، باید اعتماد به نفس خود را به منظور محبوب‌شدن افزایش دهید. این راهکار ممکن است بتواند به شما کمک‌کند اما آنچه که شما به واقع، نیازمند آنید کسب مهارت‌های اجتماعی و البته یک لبخند است.

 

خوش‌بین باشید؛ اگر هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید به این بیندیشید که خدا امروز بهترین روز را به شما هدیه می کند تمام روز شما به بهترین نحو ادامه خواهد یافت؛ زیرا خدا همیشه بهترین ها را برای ما دارد و این ما هستیم که با نادیده گرفتن آنها روز را بر خودمان تلخ می کنیم.

 

لطیفه‌گویی: شوخ طبع بودن مهم است، اما زیاد تحت تأثیر قرار نگیرید و ذوق زده نشوید، زیرا در برخی موارد، لازم است جدی باشید، به عنوان مثال اگر شما درباره یکی از دوستان خود لطیفه یا جوکی بی‌ادبانه بگویید، به رابطه شما با او صدمه خواهد دید.
تا جایی که برایتان ممکن است لبخند بزنید؛ داشتن علائم تشویق و ترغیب باعث می‌شود که دیگران متوجه شوند شما به حرف آنها توجه می‌کنید؛ شما می‌توانید این کار را با داشتن لبخندی روی لبان خود به همراه بیان واژه های امیدوار‌کننده و خوش‌بینانه انجام دهید. اما خندیدن بی‌علت یا بیش از اندازه می‌تواند دیگران را از شما رنجیده خاطر کند.

 

دوستان خود را در نظرها و عقاید جالب خود شریک‌کنید. افکار شما می‌تواند درهای زیادی را بگشاید که به دوستی منتهی می‌شوند.

 

بیشتر از اینکه صحبت‌کنید، گوش دهید. به جای سرتکان‌دادن و لبخندزدن، سعی‌کنید مطلبی را که مخاطب شما بیان می‌کند گوش دهید و او را با بیان افکار خود همراهی‌کنید، اما کنترل گفتگو را خود به دست نگیرید.

 

اگر شما شخصی تودار هستید، با کارهای آسان شروع‌کنید؛ به عنوان مثال، زمانی که شما به مدرسه، محل کار یا هر جای دیگری می‌روید، با سلام‌کردن به افراد، گفتگو با آنها را آغاز کنید.

 

با کسانی که زیاد اجتماعی نیستند، سرصحبت را باز کنید اما از صحبت‌کردن درباره آب و هوا پرهیز کنید و بکوشید با احترام با آنها برخورد‌کنید.

 

انتظار کامل بودن را از هیچ کس، به خصوص خودتان نداشته باشید؛ به عنوان مثال، اگر شما حین معرفی‌کردن خود، نامتان را فراموش‌کردید در آن لحظه فقط بخندید.

 

صبور باشید، اگر شما در میان افرادی غریبه هستید، ممکن است، بازکردن باب گفتگو با آنها و اظهارنظر کمی برایتان طول بکشد، نگران نباشید، این مسئله در زمانی کوتاه به حال عادی خود برمی‌گردد.

 

با افراد مسن هم‌صحبت شوید، آنها کمتر شما را دست می‌اندازند، بنابراین آموختن خوب صحبت‌کردن از آنها آسان‌تر است. برای ایجاد روابط و تماس های اجتماعی اهمیت قائل شوید.

 

افرادی که محبوب در نظرگرفته می‌شوند، الزاماً مهمترین افراد نیستند، اما ممکن است با افرادی مهم ارتباط داشته باشند که می‌توانند با شغل و حرفه آینده شما مرتبط شوند.

 

society-824758276582345345003

خودتان را دوست داشته‌باشید. زمانی که شما قدر خود را نمی‌دانید و برای خود ارزش قائل نمی‌شوید، دوست‌داشتن دیگران برای شما سخت است. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و شروع به کشف ماهیت وجودی خود کنید.

 

وقت شناس باشید. اگر با کسی قرار ملاقات دارید، به موقع حاضر شوید. اگر به یک مهمانی دعوت هستید، اول وقت حاضر شوید و تا آخر بمانید (حتی اگر در آن لحظه حرفی برای گفتن ندارید).

 

با دیگران خوش رفتاری کنید و جمله‌ای تعریفی یا تشویق کننده بر زبان آورید. اگر در خارج از خانه خجالتی و در داخل کمی اجتماعی هستید، سعی‌کنید برای مدتی کوتاه در بیرون نیز این‌گونه باشید.

 

صادق باشید. دروغ‌گفتن باعث می‌شود که دیگران هرگز به دوستی با شما تمایل نداشته باشند.

 

به دیگران احترام بگذارید، صرف نظر از اینکه چگونه فکر می کنند یا چه می گویند. آنها را دوست بدارید و مورد احترام قرار دهید.

 

فقط خودتان باشید. از بیان نظرهای خود، هراسی نداشته باشید. اگر کسی به شما توهین کرد، فقط او را نادیده بگیرید و به او توجهی نکنید.

 

منبع:آی بانو

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!