آیا چیزی بنام “فاصله” را باور دارید؟ مثلاَ‌ فاصله بین چاقی و لاغری را؟

آیا شما چیزی بنام “فاصله” را باور دارید؟ مثلاَ‌ فاصله بین چاقی تا لاغری را؟

چرا اینقدر بسیاری از ما برای دست یابی به نتیجه عجله و شتاب داریم؟

چرا همیشه علاقمندیم راه میانبر را طی کنیم؟  چرا حاضر نمی شویم به بسیاری از قوانین مسلم و قطعی زندگی که خداوند آنرا تعیین کرده،‌تسلیم باشیم؟

فاصله یکی از قوانین خلقت است

و چون بسیاری از ما با این قانون طبیعت در ستیزه و جنگ هستیم، لذا هیچ وقت نمی توانیم به مقصد برسیم.
بعد از تلاش و رنج های زیاد و عبور سالهای عمر،‌وقت خوب نگاه میکنیم می بینیم که در همان نقطه نخست هستیم!

عجبا!

میخواهم اینطور بگویم که  تغییر ودگرگونی بتدریج، بدون درنگ وتوقف، گام به گام اتفاق می افتد! نه یک دفعه، یا یکباره!

اگر شما به فاصله بین وضعیت های واقعی اهمیت ندهید و بخواهید آنرا بطور مصنوعی به هم نزدیک سازید، بدانید که نهایتا شما هستید که در نقطه پرگار زندگی تان را گم خواهید کرد.

 

برای مفهوم فاصله در قلمرو زندگی مثالهای زیادی وجود دارد؛

درعالم کشت و زرو باغبانی: فاصله بین  کاشتن تا برداشتن. دراین فاصله اتفاقات زیاد میتواند بیفتد،از وجین کردن و آماده ساختن خاک، افزودن کود، کاشتن بذر، آبیاری، و انتظاربرای  جوانه زدن و شکوفه درآوردن رنگارنگ  و نیروبخش، و محصولی لذیذ وخوشمزه.

 

درانتظار رسیدن میوه : درخود همین دنیای باغبانی نیز بین هرکدام از اتفاقات فاصله نهفته است.

فاصله از ریختن شکوفه ها تا رسیدن کامل میوه. خدای من شکوفه های زیبا آهسته آهسته می ریزند، سپس برگ های سبز و چغاله های کوچک، موسم گرما، سرما، و باران…

همه به همدیگرمی پیوندد تا سیب های خوشمزه ، ترد و تازه یا میوه های دیگر به بار نشینند(من عاشق آلو، هلو، آناناس، انگور، پرتغال رسیده هستم…!).

 

گذر ازتاریکی به روشنایی، گذر از فصلی به فصل دیگر: به تفاوت روز و شب در زمستان و تابستان دقت کنید. درفصل زمستان  شب طولانی و بلند یلدا که تمامی ندارد و روزی که خورشیده طلوع نکرده غروب میکند. فاصله چند ساعت تفاوت را دقیقه به دقیقه سپری میکنیم و به تابستان داغی با روزهای بلند می رسیم.
در این میان حتماَ‌به فاصله بین روشنایی و تاریکی هم دقت کرده اید:‌شب تاریکی که چشم چشم را نمی بیند بتدریج و به نرمی و زیبایی به روشنایی و طلوع درخشان و گرم روز می انجامد.

 

برای درک این فرایند تحولی توصیه میکنم یک روز صبح قبل ازطلوع( در تابستان شاید حدود ساعت ۵ ، و زمستان حدود ۶:۳۰ صبح) بیدارشوید ودرروی صندلی بنشینید و از پنجره چشم انداز بیرون از منزل را نگاه کنید.

 

ابتدا آسمان را کاملاً تاریک خواهد دید(بجز ماه و ستاره ها)، وخیلی آهسته وتدریجی متوجه طرح وشکل کلی درختان و ساختمان ها خواهید شد.

تصاویراشیاء خانگی  به کانون توجه و دقت کشیده خواهندشد، تا اینکه بتوانید بوضوح همه چیز را مشاهده کنید.واین یک سفر از تاریکی به روشنایی

فاصله بین بارداری و زایمان: آیافاصله بین ساعات و روزهای بارداری و هفته های متوالی تا زایمان را توجه دارید. این فاصله را مادران عزیز با تمام وجود تجربه میکنند. لحظه به لحظه آنرا می پرورند و سازند.

 

 

فاصله بین تولد تا مرگ:‌چه فاصله ای روشن تر و واضحتر از این متیوان مثال زد. وقتی که کودکی به دنیا می آیددر حقیقت سفری را باید طی کند تا نقطه مرگ. و همه ما در این فاصله زندگی میکنیم.

 

فاصله بین شهرتان تا شهر یا کشور مقصد: هنگامی که ازجایی به جایی  رانندگی میکنید، نسبت به نقطه ای که حرکت را از آنجا شروع کرده اید و همینطور به جایی که درحال حرکت هستید، آگاهی دارید.

قبول دارید که نمی توان  مقصد را  فوراً ودریک چشم به زدن بدست آورد؛ قبول دارید که فقط با سفر وطی یک فاصله طولانی، ومدت زمانی خاص، به مقصد خواهید رسید.

با رسیدن به میانه راه و مشاهده تابلو ۱۰۰ کیلومترتا تهران ،  هیچگاه فکر نمیکنید درحال دورخود چرخیدن یا عقبگرد به سمت نقطه شروع بودید!

قبول دارید که بین نقطه شروع و مقصد شما یک “فاصله” وجود دارد. می فهمید که این یک چیزی ضروری واجتناب ناپذیراست وباید انجامش بدهید.

سفر بین جایی که هم اکنون درآن قراری دارید وجایی که میخواهید درآن  باشید. پس گام های لازم را بردارید و تا وقتی که به مقصد نرسیده اید، توقف نمیکنید.

 

به همین منوال شما میتوانید این فاصله را درخیلی از جاها در زندگی تان مشاهده کنید:

فاصله ای که با سفراز شهر تهران به شهر شیراز پر می شود،

فاصله ایکه با  سفر ذهنی از کمبود مالی به سمت کسب پول و ثروت پرمی شود،

فاصله ای که از سردرگمی و آشفتگی  به سوی  روشنی وقطعیت طی می شود،

فاصله ازخواستن برای دوچرخه سواری تا سوار شدن به یک دوچرخه،

یا آرزوی رانندگی با یک ماشین تا راندن آن دراتوبان،

یا طی کردن فاصله بین بیماری تا بهبودی وکسب سلامت،

فاصله بین عاشق و معشوق

فاصله بین دو فکر

و هزاران فاصله که در زندگی همه ما وجود دارد.
اگنون به فاصله حائز اهمیت برای شما می رسیم

فاصله بین چاقی تا لاغری

فاصله ای که باید آنرا طی کنید و پرنمائید.

خوب شما تاکنون برای پرکردن این فاصله چکار کردید:

قرص های لاغری خورید؟

دستور رژیم های فوری را اجرا کردید؟

کمربند، ژل و پودر استفاده کردید؟

جراحی کردید؟ از دستگاههای لیزری چطور؟

شما همه این کارها را انجام میدهید چونکه

اعتقادی به فاصله بین چاقی و لاغری ندارید؟
اکنون باید ببینید که چطوری و چگونه میتوانید فرایند یادگیری گام به گام و تدریجی  سفرخود برای دست یابی  و حفظ وزن سالم و ایده ال را میتوانید طی کنید.

راههایی که ذکر شد هرگز نمی توانند این فاصله را پرکنند، فقط آنرا برای مدت کوتاهی پنهان می سازند، با منحرف ساختن توجه شما به سمت چیزهای انحرافی.

پس از امروز وارد درون خود حقیقی تان بشوید… تا بتدریج و به آرامی بیدار شوید… درست شبیه از راه رسیدن طلوع صبحگاهی که نرم و آهسته در درون تاریکی نفوذ میکند.

 

ادامه دارد….

شبکه عنکبوتی سلامتی و کنترل وزن

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!