آشنایی با تاریخ و زیبایی های کاخ کرلمین روسیه

آشنایی با تاریخ و زیبایی های کاخ کرلمین روسیه

 

ساخت این کاخ عظیم که مجموعه ای از بناهای دلپذیر و دیدنی است در سال ۱۴۸۷ به پایان رسید و از چهار قصر، چهار کلیسا و برج های کرملین تشکیل شده است.نام این کاخ، در روسی به معنای دژ و از آن برای اسکان روسای جمهور استفاده می شود.

تاریخ

از هزاره ی دوم قبل از میلاد، این محل پیوسته محل اسکان مردم روس بوده است.این کاخ از همان ابتدا دارای استحکامات بوده و روی تپه کرملین، جایی که رودخانه ی نگلین نایا به رودخانه ی مسکوا می پیوندد، ساخته شده است. در اوایل سده ی یازدهم، اسلاوها بخش جنوب و غرب تپه را به تصرف خود در آوردند.

 

آشنایی با تاریخ و زیبایی های کاخ کرلمین روسیه

این اقدام به منظور گواهی نمودن و صحه گذاری بر پایتخت از دهه ی ۱۰۹۰ انجام شد.اولین بنا های سنگی ثبت شده در کرملین به دستور «ایوان کالیتا» در اواخر دهه ی ۱۳۲۰ و اوایل دهه ی ۱۳۳۰ و پس از انتقال پایتخت از کیف به مسکو، ساخته شدند.

پایتخت نوین منسوب به کلیسا در عین حال نیازمند ساخت کلیسا های دائمی بود.دیوار های کرملین و برج ها در طی سال های ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ ساخته شدند.زوایای ناهماهنگ دیوار کرملین، محوطه ای به مساحت ۲۷۵۰۰۰ متر مربع را دربرمی گیرد.

 

میدان کلیسای اعظم، قلب کرملین به حساب می آید.این میدان توسط شش ساختمان شامل سه کلیسای اعظم احاطه شده است.کلیسای اعظم دورمیشن که در سال ۱۴۷۹ ساخته شد، اصلی ترین کلیسای مسکو بوده و مراسم تاج گذاری تزار ها در آن انجام می گرفته است.

همچنین، این کاخ شامل دو کلیسای داخلی متروپلیتن ها و پدر سالاران مسکو، کلیسای اعظم دوازده رسول و کلیسایی تک گنبدی و بسیار ارزشمند نیز است.دیگر ساختار شاخص برج، زنگ ایوان کبیر در ضلع شمال شرق میدان است که گفته می شود نشان مرکز دقیق مسکو بوده و شباهت به یک شمع در حال سوختن دارد.

این بنا که در سال ۱۶۰۰ ساخته شده، ۸۱ متر ارتفاع دارد. تا زمان انقلاب روسیه، این ساختمان مرتفع ترین ساختار شهر محسوب می شد؛ زیرا ساخت ساختمان های بلند تر از آن ممنوع بود. ۲۱ زنگ این برج در زمان حمله ی دشمنان به صدا در می آمده است.

آشنایی با تاریخ و زیبایی های کاخ کرلمین روسیه

قدیمی ترین ساختار غیرمذهبی قصر مرصع ایوان سوم است تخت های شاهنشاهی در آن قرار دارند.بعد از این ، قدیمی ترین ساختار مربوط به اولین منزل خاندان سلطنتی یعنی «قصر تررم» است.

زرادخانه در ضلع شمال شرق کرملین قرار دارد و قدمت آن به سال ۱۷۰۱ باز می گردد و برای استفاده ی پطر کبیر ساخته شده بود. در بخش شمال غرب کرملین نیز زره پوش واقع شده است. این بنا که در سال ۱۸۵۱ و با طرح احیای رنسانس ساخته شد، امروز به عنوان موزه ی نشان های دولتی روسیه و گنج الماس مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع:persianv.com

آشنایی با جذابیت های مسجد کریستال آلمان

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!